Pilica spływy kajakowe

Pilica spływy kajakowe

Cześć, w końcu są wakacje i pomyślałem, że wybiorę się z dziewczyną na spływ kajakowy, tylko nie wiem za bardzo gdzie warto się udać i od kogo wypożyczyć kajaki, pomożecie biednemu studentowi ? :)

Fifczak90

Posty: 21

 
Pozdrawiam plynkajakiem.pl i polecam, przynajmniej w zakresie spływu po Radomce. Kajaki super lekkie, mocne, wiosła dopasowane idealnie (trwałe, nawet po zderzeniu z kamieniem:)), cena w okolicach 30 zł za spływ. Bezpieczne prowadzenie po szlaku. Ogólnie poziom trudności typowo rekreacyjny.

EpIon7

Posty: 30

 
Jak bierzesz ze sobą plecak na spływ to wyłóż go jakąś folią nieprzemakalną, bo czasami zdarza się, tzw. wodna wpadka :)

latynos44

Posty: 26

 
Wspominam najlepiej spływ kajakowy zorganizowany, z ogniskiem, dobrze dobranymi miejscami postojowymi. Jako facet powiem, że lepiej planować trasę na mniej niż pięć godzin, bo później jest męczarnia, szczególnie przy zmiennym nurcie.

Sarev22

Posty: 21

 
Pilica pod względem nurtu jest dość prosta, z Wisłą może być gorzej. Pogadaj z osobami zajmującymi się wynajmem na temat stopnia trudności szlaku. Początkujący nie powinni wypływać na głęboką wodę, bo nawet z kapokiem jest panika, jak ktoś wypadnie z kajaka.

Biforr23

Posty: 34

 
Oceń koniecznie siłę nurtu i trudność trasy. Im łatwiejsza, tym lepiej. Ja lubię płynąć kajakiem po maksymalnie spokojnej wodzie. Teraz masz najlepszy termin, bo jeszcze tak dużo ludzi się nie wybiera na wakacje, a woda jest już w miarę ciepła :)

Bankowy

Posty: 17

 
Pooglądaj sobie zdjęcia ze spływów https://www.facebook.com/plynkajakiem. Miałem imprezę integracyjną (spływ po Wiśle) i nigdy tak dobrze się nie bawiłem :) Naprawdę komfortowy spływ, z kajakiem zero kłopotów, a do tego mają terminy nawet w sezonie :) Szlaki nie są też przesycone ludźmi, co uważam za duży plus.

Rimano

Posty: 22

 
Masz właściwie dwie opcje do wyboru. Albo tylko wynajęcie kajaków we własnym zakresie, albo dołączenie się do zorganizowanej grupy. Jeżeli jesteś początkujący lepiej wybrać opcję numer dwa.

Sklepik

Posty: 32

 
Spływ kajakowy jest super pod warunkiem, że masz ogarniętego, zaufanego partnera. Jeżeli nigdy nie pływałeś lepiej sobie poćwicz poruszanie kajakiem po płytkiej wodzie, bo później trudno będzie się do grupy dopasować.

wom_ww

Posty: 25