Jakie przedszkole w Krakowie

Jakie przedszkole w Krakowie

Cześć, mam dość poważne pytanie, ponieważ zamierzam zapisać niedługo niepełnosprawnego syna do przedszkola. Z rodziną się zastanawiamy, jak podejść profesjonalnie, poważnie do tematu, żeby nie zmarnować dzieciństwa. Mieszkamy w Krakowie, więc kontakty do osób, z którymi można o tym problemie podyskutować bardzo mile widziane.

Marioleczka

Posty: 3

 
Mój syn może nie ma wielkiej wady i problemów, ale jednak woleliśmy go zapisać do przedszkola integracyjnego. Najniższe czesne w Smoczej Dolinie, bo płacimy tylko 100 złotych. Resztę pieniędzy można wydać na zajęcia dodatkowe, catering, wyjścia kulturalne, cokolwiek ;) Powiem tak. Zero płaczu, syn normalnie się rozwija. Widać, że chodzenie do przedszkola sprawia mu przyjemność. Harmonogram zajęć jest konsultowany regularnie z rodzicami. Żadnych kwasów z kadrą, za co tym bardziej szacunek i pozytywny komentarz się należy. Korzystam z ich profilu FB https://www.facebook.com/Smocza-Dolina-Przedszkole-Niepubliczne-2100530453319867/ do kontaktu, więc możesz mniej więcej ocenić jakość wykończenia, pogadać.

DaNceR

Posty: 8

 
Myślę, że przedszkola integracyjne leczą dzieciaki z zazdrości, dają jakąś pokorę, która przydaje się faktycznie w dalszym życiu. Nic tak nie zmienia perspektywy, jak prawdziwa integracja. Na własnej skórze się o tym przekonaliśmy w rodzinie.

wom_ww

Posty: 3

 
Zobaczysz, że przedszkola integracyjne mają bardziej rozbudowany, przejrzysty program. No i najczęściej to przedszkola tańsze.

Iwona3

Posty: 12

 
Zainteresuj się poważnie bajkoterapią. Dużo badań mówi, że dzięki bajkom dzieci mocno kojarzą zasady zachowania, rozwijają wyobraźnię. Niedoceniana sprawa.

pawel253

Posty: 10

 
Też uważam, że nie warto dziecka nadmiernie obciążać, szczególnie w przedszkolu. Im więcej dobrej zabawy, fajnych warsztatów, tym lepiej. I raczej nie chodzi o czesne, ale o zaangażowanie kadry i realne opinie rodziców o placówce.

labuh

Posty: 7

 
Rola wychowania przedszkolnego jest ogromna w dalszym rozwoju, przy wyrabianiu podstawowych nawyków, nawet wykorzystywanych już w dorosłym życiu. Jako rodzic powinnaś postudiować raporty naukowe.

Kitas

Posty: 8

 
Trzylatków ciężko przekonać do kontaktów z rówieśnikami momentami. Przedszkola, w których dominują trzylatki to zawsze wartościowe jednostki. Tak wynika z moich obserwacji.

wom_ww

Posty: 27