Jakie książki polecacie

Jakie książki polecacie

Chciałabym wrócić do staropolskich klimatów obyczajowych w książkach. Może macie coś ciekawego z tych obszarów w biblioteczce?

Klarkaa45

Posty: 3

 
Może tydzień temu dorwałam „Dwór w Czartorowiczach”. Historia płynie powoli, świetne opisy. Bardzo lubię takie lektury, w których można kompletnie odpłynąć w innych czasach. Tutaj akurat szlacheckie perypetie, trochę mezaliansu, dużo o codziennym życiu szlachty. Realizm bije po oczach i raczej dla prawdziwych pasjonatek prawdziwych sag.

de99ial

Posty: 11

 
Wraca moda na romanse. Kobiece lektury dominują w wielu biblioteczkach. Widzę ten trend już od kilku lat.

grzes3345

Posty: 3

 
Wykupuję sobie coraz częściej abonament na różne lektury. Mam czytnik i chyba najlepiej wychodzi, bo ciągle widzę nowości wydawnicze.

jakwaj

Posty: 37

 
Lubię podejmować wyzwania czytelnicze. Nie lubię też cykli niezakończonych, bo trochę się przejechałam na podobnych.

propek1

Posty: 8

 
Odwołania historyczne bardzo mnie interesują w książkach i zmuszają do myślenia o przeszłości. Czasami się zastanawiam, jak ludzie mogli przeżyć w tak trudnych czasach i jeszcze kogoś kochać?

wrrraak22

Posty: 11

 
Zaczynam czytać od debiutów autorów i nigdy mnie takie podejście nie zawiodło przyznam szczerze.

fikusik

Posty: 17

 
Lubię poznawać losy bohaterów od dzieciństwa, aż do momentu śmierci. Obyczajowe lektury są bardzo wciągające, chociaż nie powiem. Trzeba się do nich przygotować psychicznie :)

wom_ww

Posty: 27

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

mew soncz7777

Posty: 17

 
Ciągle czytam o miłości i to jest wątek nieśmiertelny, uniwersalny, niezależnie od umiejscowienia akcji.

Jasio234

Posty: 13