Skalniak - sprawdzona firma?

Skalniak - sprawdzona firma?

Dzień dobry wszystkim. Jak sądzicie, różne figurki stawiane na skalniaki to dobry czy kiepski pomysł?

druhnnna

Posty: 19

 
Nikt nie powiedział, że skalniaki ogrodowe muszą przyjmować taką samą formę. W moim ogrodzie miałam niewiele miejsca, więc postanowiłam zrobić go w kształcie rogalika. Prezentuje się rzeczywiście ładnie.

grzes3345

Posty: 20

 
Metod na skalniaki jest bardzo wiele.

Ja w trakcie tworzenia swojego wzorowałam się na artykułach z http://skalniaki.org oczywiście dokonałam sprytnego połączenia kilku pomysłów w jeden, dzięki czemu udało mi się w końcu osiągnąć ciekawy rezultat.

21gregorek

Posty: 20

 
Jeżeli na naszych skalnikach mamy posadzone byliny płożące, to nie powinniśmy mieć większych kłopotów z chwastami. Albowiem rozrastające się rośliny są w stanie je zagłuszyć i ostatecznie zwalczyć.

Invar4

Posty: 27

 
Przed obsypaniem skalniaka ziemią, wyłożyliśmy go przepuszczającą wodę matą. Przez to nie trzeba go plewić, bo chwasty pojawiają się tylko gdzieniegdzie.

pawel253

Posty: 23

 
Mój kolega ogrodnik zawsze powtarza mi to jak mantrę, iż skalniaki ogrodowe nie muszą wyglądać tak samo. To od ich właścicieli ma zależeć ich kształt, rozmiar, a także forma. To również oni powinni mieć największy wpływ na to, w którym miejscu będzie się on znajdował.

Gucio

Posty: 19